Čistenie pleti – dôležitý základ krásnej a zdravej pokožky

7

Čistenie pleti je jedným z prvých krokov v starostlivosti o pleť, ktoré by mala ovládať každá žena už od pubertálneho obdobia. Spolu s hydratáciou tvorí základ, ktorý rozhoduje o tom ako bude vaša pleť vyzerať v neskoršom veku. Ako si teda čistiť pleť správne?

 

Čistenie pleti podľa jej typu

Nezáleží na tom aký typ pleti máte. Dôležitejšie je nájsť si ten správny prostriedok, ktorým docielite kvalitné čistenie pleti do hĺbky. Nemusíte si preto rezervovať termín u kozmetičky. Zvládnete to aj doma. A pretože len čistá pleť je krásna pleť, správny výber tejto kozmetiky netreba podceňovať.

Pre mastnejšiu pleť sú spravidla vyhovujúcejšie výrobky gélovej alebo penovej konzistencie. Ideálny postup je naniesť ich v malom množstve na navlhčenú pleť a jemne napeniť. Po krátkom pôsobení (stačí 1-2 minúty) ich jednoducho opláchnite a pleť dočistite tonikom uzatvárajúcim póry. Tie boli totiž čistením otvorené. Teraz ich však treba opäť uzamknúť, aby sme zabránili ich zanášaniu, ktoré spôsobuje nechcené zápalové procesy.

V opačnom prípade, teda ak máte sklon k suchšej prípadne citlivej pleti, vyskúšajte skôr čistiace mlieko alebo krém. Pozor, nemýliť si čistenie v podobe krému s denným alebo nočným krémom. Tieto čistiace produkty sa väčšinou nanášajú vatovým tampónom. Je však len na vás aký spôsob uprednostníte.

 

Čo robí s pleťou čistenie

Kozmetika na čistenie pleti má v každom prípade za úlohu vyčistiť zanesené póry a odstrániť mastnotu z pleti. Zbaví ju tiež zvyškov make-upu a nahromadených nečistôt z vonkajšieho prostredia, ktoré sa nám na nej za celý deň usadili. To platí pri večernom čistení pre nanesením nočného krému.

Dôležité je však čistiť pleť aj ráno po prebudení. Veľa žien to nerobí, čo je veľká škoda. Stačí si uvedomiť, že aj v noci je pleť vystavená rôznym negatívnym vplyvom. Iste, nie sú také intenzívne ako počas dňa, no aj váš vankúš či paplón obsahuje prach, aj počas spánku sa môžete potiť a čo je najdôležitejšie – v noci pleť vyplavuje odpadové látky, ktoré z jej povrchu musia ísť preč. Preto je na mieste aj ráno použiť čistiaci gél či mlieko a až potom naniesť ochranný denný krém.

Žiaden produkt na čistenie pleti by nemal obsahovať alkohol, parfumáciu a nesmie upchávať póry. Zvýšenú pozornosť venujte čisteniu jemnej pokožky v okolí očí a pier. Na odlíčenie očného make-upu používajte výhradne špeciálny odličovač alebo micelárnu vodu. Hlavnou zásadou je, že nemá štípať ani inak dráždiť oči. Pred jeho použitím najprv namočte a vyžmýkajte čistý vatový tampón a po aplikácii odličovača nechajte na moment pôsobiť na viečku. Aktívne látky make-up šetrne rozpustia. Potom stačí už len opatrne dočistiť.

Čistenie pleti vôbec nemusí byť zložité a zdĺhavé. Spolu s použitím krému nezaberie viac ako päť minút ráno a večer. Každá žena, ktorej záleží na pestovanej pleti si časom nájde svoje triky ako celý proces urýchliť. Chce to len trocha praxe.

Späť do obchodu