Zrelá pleť

Do kategórie zrelá pleť sa zaraďujeme okolo cca 50-teho roku života. V tomto čase totiž naša pleť stráca pružnosť a zmeny sú zjavné a viditeľné. Dôležité je, ako sme sa o našu pleť starali predtým. Pokiaľ sme ju veľmi často vystavovali slnečnému žiareniu, alkoholu, cigaretám a kofeínu, zabúdali na pobyt na čerstvom vzduchu, máme čo robiť. Našťastie, nikdy nie je neskoro a je fajn nasadiť 5 krokov k zdravej pleti okamžite. Okrem starostlivosti o pleť zvonku je ideálne dodržiavať aj zásady správneho stravovania, pitný režim a nezabúdať na cvičenie tvárových svalov a masáže.

Pleť sa zásadne mení aj kvôli tomu, že sa spomaľuje regenerácia kožných buniek, svaly aj koža strácajú pružnosť. Telo si produkuje menej kolagénu a elastínu. Ďalším viditeľným znakom zrelej pleti sú hlbšie vrásky, nakoľko pokožka ochabuje spolu so svalmi. Začína ovísať a prejavuje sa to najmä na ovisnutých kontúrach tváre, dvojitej brade, hlbokej nasolabiálnej vráske.

Je teda nevyhnutné podporiť telo v produkcii kolagénu a elastínu. Toto môžeme urobiť aj pravidelným cvičením – napínaním a uvoľňovaním svalov. Tiež je vhodné použiť kozmetické prípravky, obsahujúce biopeptidy, ktoré majú schopnosť prenikať do zárodočnej vrstvy našej kože a stimulovať bunky k tvorbe.

Na stav pleti okolo 50-teho roku života u žien vplývajú najmä hormonálne zmeny. Skomplikovať to môže menopauza, ktorá spôsobuje vysušovanie a citlivosť pleti. Preto musíme dbať v prvom rade na vlhosť – hydratáciu. V druhom rade poskytnúť pleti výživu – vitamíny a účinné látky aplikáciou sér.

Na regeneráciu zrelej pleti sa odporúča GLA krém, intenzívne hydratuje a obnovuje stav pleti. V kombinácii s hyalurónovým sérom či kolagénovým Face gelom vašu pleť dostane do skvelej kondície. Prípravky sa odporúča používať pravidelne, aby bol efekt dlhodobý.

Najpredávanejšie

Cena

5480
15480

Značky

Zobrazených položiek: 5
Detox Green Clay Mask 50ml + Lifting Detox+ Face Cream 30ml, krém s intenzivním, intenzívnym liftingovým a detox účinkom, účinkem
€79,48

Krém s intenzívnym liftingovým a detoxikačným účinkom na starostlivosť o unavenú a sivastú pleť, vyžadujúcu spevnenie + Detoxikačná maska so zeleným ílom na...

1247
Larens Lifting Detox + Face Cream 30 ml, s intenzivním, intenzívnym liftingovým a detoxikačním, detoxikačným účinkem, účinkom
€54,73

Krém s intenzívnym liftingovým a detoxikačným účinkom na starostlivosť o unavenú a sivastú pleť, vyžadujúcu spevnenie.

1244
Larens Bio Renew Serum 50ml, hydratační, hydratačné sérum, sušší, suchšia, zralejší, zrelšia pleť
€68,48

Hydratačné sérum najmä na suchšiu a zrelšiu pleť 

3708
Larens Lifting face cream, pro ,pre 40+ a mastnější, mastnejší typ pleti 50 ml, oily skin type
€54,73

Intenzívny liftingový účinok. Exkluzívny krém pre mastnejšiu zrelú pleť. 

3556
Larens GLA face cream, sérum, pro 40+, sušší a normální, suchšiu, normálnu pleť 50 ml,drier and normal skin
€68,48

Exkluzívne sérum určené pre náročnú pleť 40+. Unikátne zloženie, ktoré hýčka vašu suchú pokožku. 

3553
5 položiek celkom
Späť do obchodu