Zrelá pleť

Do kategórie zrelá pleť sa zaraďujeme okolo cca 50-teho roku života. V tomto čase totiž naša pleť stráca pružnosť a zmeny sú zjavné a viditeľné. Dôležité je, ako sme sa o našu pleť starali predtým. Pokiaľ sme ju veľmi často vystavovali slnečnému žiareniu, alkoholu, cigaretám a kofeínu, zabúdali na pobyt na čerstvom vzduchu, máme čo robiť. Našťastie, nikdy nie je neskoro a je fajn nasadiť 5 krokov k zdravej pleti okamžite. Okrem starostlivosti o pleť zvonku je ideálne dodržiavať aj zásady správneho stravovania, pitný režim a nezabúdať na cvičenie tvárových svalov a masáže.

Pleť sa zásadne mení aj kvôli tomu, že sa spomaľuje regenerácia kožných buniek, svaly aj koža strácajú pružnosť. Telo si produkuje menej kolagénu a elastínu. Ďalším viditeľným znakom zrelej pleti sú hlbšie vrásky, nakoľko pokožka ochabuje spolu so svalmi. Začína ovísať a prejavuje sa to najmä na ovisnutých kontúrach tváre, dvojitej brade, hlbokej nasolabiálnej vráske.

Je teda nevyhnutné podporiť telo v produkcii kolagénu a elastínu. Toto môžeme urobiť aj pravidelným cvičením – napínaním a uvoľňovaním svalov. Tiež je vhodné použiť kozmetické prípravky, obsahujúce biopeptidy, ktoré majú schopnosť prenikať do zárodočnej vrstvy našej kože a stimulovať bunky k tvorbe.

Na stav pleti okolo 50-teho roku života u žien vplývajú najmä hormonálne zmeny. Skomplikovať to môže menopauza, ktorá spôsobuje vysušovanie a citlivosť pleti. Preto musíme dbať v prvom rade na vlhosť – hydratáciu. V druhom rade poskytnúť pleti výživu – vitamíny a účinné látky aplikáciou sér.

Na regeneráciu zrelej pleti sa odporúča GLA krém, intenzívne hydratuje a obnovuje stav pleti. V kombinácii s hyalurónovým sérom či kolagénovým Face gelom vašu pleť dostane do skvelej kondície. Prípravky sa odporúča používať pravidelne, aby bol efekt dlhodobý.

Najpredávanejšie

Cena

5859
15859

Značky

Zobrazených položiek: 1
da38930189da0b2c27ac3b31ab53a42102d0688d orig
€58,56

Intenzívny liftingový účinok. Exkluzívny krém pre mastnejšiu zrelú pleť. 

3556
1 položiek celkom
Späť do obchodu