Zrelá pleť

Do kategórie zrelá pleť sa zaraďujeme okolo cca 50-teho roku života. V tomto čase totiž naša pleť stráca pružnosť a zmeny sú zjavné a viditeľné. Dôležité je, ako sme sa o našu pleť starali predtým. Pokiaľ sme ju veľmi často vystavovali slnečnému žiareniu, alkoholu, cigaretám a kofeínu, zabúdali na pobyt na čerstvom vzduchu, máme čo robiť. Našťastie, nikdy nie je neskoro a je fajn nasadiť 5 krokov k zdravej pleti okamžite. Okrem starostlivosti o pleť zvonku je ideálne dodržiavať aj zásady správneho stravovania, pitný režim a nezabúdať na cvičenie tvárových svalov a masáže.

Pleť sa zásadne mení aj kvôli tomu, že sa spomaľuje regenerácia kožných buniek, svaly aj koža strácajú pružnosť. Telo si produkuje menej kolagénu a elastínu. Ďalším viditeľným znakom zrelej pleti sú hlbšie vrásky, nakoľko pokožka ochabuje spolu so svalmi. Začína ovísať a prejavuje sa to najmä na ovisnutých kontúrach tváre, dvojitej brade, hlbokej nasolabiálnej vráske.

Je teda nevyhnutné podporiť telo v produkcii kolagénu a elastínu. Toto môžeme urobiť aj pravidelným cvičením – napínaním a uvoľňovaním svalov. Tiež je vhodné použiť kozmetické prípravky, obsahujúce biopeptidy, ktoré majú schopnosť prenikať do zárodočnej vrstvy našej kože a stimulovať bunky k tvorbe.

Na stav pleti okolo 50-teho roku života u žien vplývajú najmä hormonálne zmeny. Skomplikovať to môže menopauza, ktorá spôsobuje vysušovanie a citlivosť pleti. Preto musíme dbať v prvom rade na vlhosť – hydratáciu. V druhom rade poskytnúť pleti výživu – vitamíny a účinné látky aplikáciou sér.

Na regeneráciu zrelej pleti sa odporúča GLA krém, intenzívne hydratuje a obnovuje stav pleti. V kombinácii s hyalurónovým sérom či kolagénovým Face gelom vašu pleť dostane do skvelej kondície. Prípravky sa odporúča používať pravidelne, aby bol efekt dlhodobý.

Najpredávanejšie

lifting face cream
€49,75

Intenzívny liftingový účinok. Exkluzívny krém pre mastnejšiu zrelú pleť. 

3556
Exkluzívny krém pre suchú pokožku, pre ženy 40+
€54,75

Exkluzívne sérum určené pre náročnú pleť 40+. Unikátne zloženie, ktoré hýčka vašu suchú pokožku. 

3553
Bio renew serum 50 ml 2
€62,25

Hydratačné sérum najmä na suchšiu a zrelšiu pleť 

3708
3 položiek celkom

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie