Píling a čistenie

Zobrazuje sa všetkych 8 výsledkov

Čistenie a píling

Na čistenie treba klásť veľký dôraz. Účinné látky v kozmetických prípravkoch pôsobia len vtedy, ak sa čo najľahšie dostanú do pokožky.

Nevyhnutné je čistiť  si pleť každé ráno a každý večer. Počas dňa sme totiž vystavení prachu a rôznym nečistotám z ovzdušia, používame mejkap a líčidlá.

Skôr než ideme spať, je nutné pleť odlíčiť a vyčistiť tak, aby na nej nezostali žiadne zvyšky kozmetiky. Ak idete spať s mejkapom na tvári, je to veľká záťaž pre pleť. Ráno, keď sa zobudíme, opäť je potrebné si tvár umyť, pretože pokožka je počas noci aktívna, telo sa detoxikuje. Koža je najväčší vylučovací orgán a na povrch pleti vychádzajú rôzne nečistoty. Niektoré sú rozpustné v tukoch, niektoré vo vode.  Z toho dôvodu by malo mať čistenie pleti dve fázy. V prvej fáze pleť vyčistíme pleťovým mliekom, penou či gélom, ktoré pór otvoria a vyčistia. V druhej fáze použijeme tonikum, ktoré pór uzatvorí. Ak používate na čistenie len tonikum, nerozpustíte tukové nečistoty, ale uzavriete ich do póru. Tým vzniká akné a upchaté póry. Osobitú starostlivosť je nutné venovať odlíčeniu  očí.

Odličovač by nemal dráždiť, štípať. Pri odličovaní očí použite vatové tampóny, nalejte odličovač, priložte na viečko a mihálnice, nechajte chvíľu pôsobiť a jemne zotrite.

Čistiace prípravky na ošetrovanie pleti by mali spĺňať  niekoľko kritérií:

–  neupchávať póry /nájdete pod označením – nekomedogénne

–  bez parfumu – môžu dráždiť najmä citlivú pleť

–  bez alkoholu

–  čistiace mlieko, gél, pena či mydlo by mali z pleti dokázať odstrániť všetky nečistoty: tuk, líčidlá, odumreté bunky. Musia sa dať dobre zmývať, aby vám neostali na pleti zbytky, ktoré by mohli upchávať póry

–  všeobecne platí, že ľudia so suchšou pokožkou by mali používať produkty krémovej konzistencie, ktoré sa jednoducho zmývajú. Na zmiešanú a mastnú pleť je vhodnejšie používať skôr gélové alebo penové čistiace prípravky, ktoré pleť osviežia a vyhladia

–  Vtedy, ak má sivý nádych, je zhrubnutá a objavujú sa na nej vyrážky, pretože odumreté bunky na jej

–  povrchu upchávajú vývody mazových žliaz a to následne spôsobuje vznik zápalov.

Hlavnou úlohou pílingu je odstrániť odumreté bunky na povrchu pleti a pomôcť jej tak dokončiť záverečnú fázu obnovy. Nielenže sa tým pleť zjemní, ale aj vyčistí a účinné látky z krémov sa do pokožky lepšie absorbujú. Po použití pílingu je pleť vypnutá, pružná a pôsobí zdravo. Ak si robíme píling raz za týždeň úplne to stačí.

Vyberte menu
EUREuro
Shopping Cart