Problematická pleť

S problematickou pleťou sa môžeme stretnúť najmä u mladých žien a mužov, avšak postihuje často aj dospelé zrelé ženy. Dôvodom býva veľmi často zanedbaná starostlivosť o pleť a neustále chyby, ktorých je potrebné sa vyvarovať.

Kameňom úrazu býva nedostatočné čistenie pleti. Pritom to je alfou a omegou zdravej pleti. Výživné látky sa do pokožky dostanú len vtedy, ak je pleť čistá. Je fajn, pokiaľ chodievame aj ku kozmetičke na hĺbkové čistenie pleti, doplnené pílingom, čo výživnou maskou a masážou. Dôležitá je však aj starostlivosť u nás doma. Ako sa o pleť starať v domácom prostredí sa dozviete v eBooku zdarma: 5 krokov k zdravej pleti.

Ďalšou chybou je, že si ľudia pleť zbytočne vysušujú. Pokiaľ sú na tvári dve či tri vyrážky, nie je nutné ošetrovať elú plochu pleti vysušujúcim krémom. Treba ho aplikovať lokálne. Toto nadmerné vysušovanie totiž následne dehydratuje pleť, vytvára šupinky, zhoršuje tvorbu mazu. A následne bojujeme s ďalšími problémami a dostávame sa do začarovaného kruhu.

U vyšších ročníkov a zrelej pleti sa stretávame s akné tiež. Je dôležité upraviť stravu, hormonálnu rovnováhu a vyhýbať sa stresu. Na akné v dospelosti nám môžu pomôcť aj kozmetické prípravky. Treba však vynechať mechanický píling a nahradiť ho chemickým.

Všeobecne platí, že skvelou prevenciou pred akné je správná životospráva. Odporúča sa obmedziť príjem prepálených tukov, dráždivých koreniacich zmesí, cukrov a vyhnúť sa konzumácii polotovarov. Stav pleti výrazne zhoršuje fajčenie, príjem kofeínu a alkoholu.

Najpredávanejšie

Cena

3149
13149

Značky

Zobrazených položiek: 2
Larens Biopeptidové sérum 150 ml, k hydratácii, hydrataci, akné, po slnení, sluňení, Biopeptide serum
€31,78

Biopeptidové sérum pre celú rodinu, na hydratáciu, akné, po slnení, holení, upokojuje drobné poranenia a štípance.

3559
Larens Biopeptidové sérum 250 ml, hydratace, hydratácia, akné, po slnení, slunění, Biopeptide serum
€48,85

Biopeptidové sérum pre celú rodinu, na hydratáciu, akné, po slnení, holení, upokojuje drobné poranenia a štípance.

3622
2 položiek celkom
Späť do obchodu