Nutrivi Vitamín C 90 kapsúl

obsah balenia: 90 ks
Môžeme doručiť do:
12.10.2022
Skladom
Kód: 3619
€30,80
Kategória: Doplnky výživy

NUTRIVI VITAMIN C+  výživový doplnok 100% prírodného pôvodu, ktorý je tvorený piatimi prírodnými rastlinnými extraktami. Tieto obsahujú aktívne látky : vitamín C, kremík, citrusové flavonoidy, hesperidín v najlepšie absorbovateľnej forme.

 

Na rozdiel od väčšiny zvierat ľudské telo nedokáže vytvoriť ani uložiť ani jeden miligram vitamínu C. Jeho úplný nedostatok v strave ma fatálne následky. Je nevyhnutne potrebný pre normálny priebeh celej rady životných funkcií a jeho pravidelný prísun je absolútnou nutnosťou.

 

PRÍNOSY PRAVIDELNÉHO UŽÍVANIA NUTRIVI VITAMIN C+ 

Výživový doplnok Nutrivi Vitamin C+ dodáva telu prírodný vitamín C spolu s bioflavonoidmi, kremíkom, hesperidínom, ktoré ho sprevádzajú a ktoré pochádzajú z prírodných rastlinných extraktov s najlepšou mierou absorpcie a asimilácie. Aktívne zložky prípravku majú skvelé účinky, prispievajú k mnohým procesom v tele, medzi inými k :

tvorbe kolagénu – stimulujú procesy biosyntézy kolagénu
udržaniu normálneho energetického metabolizmu
ochrane buniek proti oxidačnému stresu
normálnemu fungovaniu imunitného systému, obehovej a nervovej sústavy
zvýšenej absorpcii železa zo stravy
regenerácii redukovanej formy vitamínu E
neutralizovaniu účinkov toxických látok, ktoré prenikajú do tela zvonku
antibakteriálnym, protizápalovým účinkom
zníženiu toxicity látok spôsobujúcich otravu, napr. olova

 

AKTÍVNE ZLOŽKY A ICH ÚČINKY:

Extrakt zo šípky štandardizovaný na 70% vitamínu C

Šípka (Rosa canina) – predstavuje jeden z najbohatších zdrojov vitamínu C. Je bohatým zdrojom flavonoidov, antokyánov, pektínov a organických kyselín. Extrakt z plodov šípky podporuje odolnosť organizmu pri slabosti, únave, strese. Posilňuje steny ciev.

Extrakt z aceroly štandardizovaný na 25% vitamínu C

Acerola (Malpighia glabra L.) – jeden plod s hmotnosťou 4,5 g má toľko vitamínu C, ako 1 kg citrónov. V jej plodoch sa nachádza značné množstvo provitamínu A a ďalšie látky ako tiamín (vitamín B1), riboflavín (vitamín B2), niacín (vitamín PP), vápnik, fosfor a železo, bielkoviny, horčík, mangán, kyselinu jablčnú.

Podporuje tvorbu protilátok a účinky antioxidantov. Napomáha pri liečbe zažívacieho traktu, vďaka vlastnostiam kyseliny jablčnej, fenolových kyselín a trieslovín.

Extrakt z bambusových výhonkov štandardizovaný na 70% kremíka

Bambus (Bambusa Shreb.) – mimoriadne bohatý, prírodný, rastlinný zdroj kremíka, jedného z najdôležitejších stopových prvkov. Ľudské telo nedokáže syntetizovať kremík. S pribúdajúcim vekom vysoká hladina kremíka klesá. Preto je dôležité dopĺňať ho, je nevyhnutný pre život a tiež má vplyv na kvalitu vlasov, pokožky, nechtov a kostí. a jeho vysoká hladina v tele, ktorá je prirodzená pre novorodencov, s pribúdajúcim vekom klesá. Aj preto je dôležitá suplementácia týmto minerálom, ktorý je nevyhnutný pre život a dôležitý o. i. pre jeho vplyv na stav vlasov, pokožky, nechtov a kostí. Kremík z bambusu je najrýchlejšie absorbovateľnou formou spomedzi tých, ktoré sa vyskytujú v prírode. Okrem kremíka sú mladé bambusové výhonky bohaté na mnohé vzácne zložky, ako sú aminokyseliny (tyrozín, arginín), minerály, sacharidy, bielkoviny, vitamíny, ramnóza, alebo flavonoidy.

Extrakt z horkého pomaranča štandardizovaný na 40% citrusových bioflavonoidov 

Citrusové bioflavonoidy – získavajú sa z úplne zrelých citrusových plodov: pomarančov, citrónov alebo grapefruitov. Chránia bunky pred škodlivým účinkom voľných radikálov, bojujú proti oxidačnému stresu, čo má blahodarný vplyv na fungovani&e celého tela, najmä imunitného systému. Tieto látky sú známe pre ich podporné vlastnosti účinkov vitamínu C. Regulujú a zlepšujú činnosť obehovej sústavy, následkom čoho je zlepšenie činnosti pľúc a kladné efekty pri fyzickej námahe. Bioflavonoidy viažu toxické prvky ako sú meď a olovo, majú tiež protivredové účinky. Prírodné bioflavonoidy majú silné antialergické, antiinfekčné a antivírusové účinky.

Extrakt z horkého pomaranča, štandardizovaný na 60% hesperidínu

Hesperidín – organická zlúčenina, ktorá sa zaraďuje medzi flavóny. Má antioxidačné, protizápalové, hypolipidemické, protirakovinové vlastnosti a znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Pôsobí synergisticky na vitamín C pri syntéze kolagénu. Bolo tiež preukázané, že môže spomaľovať úbytok kostnej hmoty a znižovať počet lipidov v krvnom sére a v pečeni.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu