Nutrivi Vitamín C 90 kapsúl

obsah balenia: 90 ks
Môžeme doručiť do:
31.5.2024
Skladom
Kód: 3619
€32,96
Kategória: Doplnky výživy

NUTRIVI VITAMIN C+  výživový doplnok 100% prírodného pôvodu, ktorý je tvorený piatimi prírodnými rastlinnými extraktami. Tieto obsahujú aktívne látky : vitamín C, kremík, citrusové flavonoidy, hesperidín v najlepšie absorbovateľnej forme.

 

Na rozdiel od väčšiny zvierat ľudské telo nedokáže vytvoriť ani uložiť ani jeden miligram vitamínu C. Jeho úplný nedostatok v strave ma fatálne následky. Je nevyhnutne potrebný pre normálny priebeh celej rady životných funkcií a jeho pravidelný prísun je absolútnou nutnosťou.

 

PRÍNOSY PRAVIDELNÉHO UŽÍVANIA NUTRIVI VITAMIN C+ 

Výživový doplnok Nutrivi Vitamin C+ dodáva telu prírodný vitamín C spolu s bioflavonoidmi, kremíkom, hesperidínom, ktoré ho sprevádzajú a ktoré pochádzajú z prírodných rastlinných extraktov s najlepšou mierou absorpcie a asimilácie. Aktívne zložky prípravku majú skvelé účinky, prispievajú k mnohým procesom v tele, medzi inými k :

tvorbe kolagénu – stimulujú procesy biosyntézy kolagénu
udržaniu normálneho energetického metabolizmu
ochrane buniek proti oxidačnému stresu
normálnemu fungovaniu imunitného systému, obehovej a nervovej sústavy
zvýšenej absorpcii železa zo stravy
regenerácii redukovanej formy vitamínu E
neutralizovaniu účinkov toxických látok, ktoré prenikajú do tela zvonku
antibakteriálnym, protizápalovým účinkom
zníženiu toxicity látok spôsobujúcich otravu, napr. olova

 

AKTÍVNE ZLOŽKY A ICH ÚČINKY:

Extrakt zo šípky štandardizovaný na 70% vitamínu C

Šípka (Rosa canina) – predstavuje jeden z najbohatších zdrojov vitamínu C. Je bohatým zdrojom flavonoidov, antokyánov, pektínov a organických kyselín. Extrakt z plodov šípky podporuje odolnosť organizmu pri slabosti, únave, strese. Posilňuje steny ciev.

Extrakt z aceroly štandardizovaný na 25% vitamínu C

Acerola (Malpighia glabra L.) – jeden plod s hmotnosťou 4,5 g má toľko vitamínu C, ako 1 kg citrónov. V jej plodoch sa nachádza značné množstvo provitamínu A a ďalšie látky ako tiamín (vitamín B1), riboflavín (vitamín B2), niacín (vitamín PP), vápnik, fosfor a železo, bielkoviny, horčík, mangán, kyselinu jablčnú.

Podporuje tvorbu protilátok a účinky antioxidantov. Napomáha pri liečbe zažívacieho traktu, vďaka vlastnostiam kyseliny jablčnej, fenolových kyselín a trieslovín.

Extrakt z bambusových výhonkov štandardizovaný na 70% kremíka

Bambus (Bambusa Shreb.) – mimoriadne bohatý, prírodný, rastlinný zdroj kremíka, jedného z najdôležitejších stopových prvkov. Ľudské telo nedokáže syntetizovať kremík. S pribúdajúcim vekom vysoká hladina kremíka klesá. Preto je dôležité dopĺňať ho, je nevyhnutný pre život a tiež má vplyv na kvalitu vlasov, pokožky, nechtov a kostí. a jeho vysoká hladina v tele, ktorá je prirodzená pre novorodencov, s pribúdajúcim vekom klesá. Aj preto je dôležitá suplementácia týmto minerálom, ktorý je nevyhnutný pre život a dôležitý o. i. pre jeho vplyv na stav vlasov, pokožky, nechtov a kostí. Kremík z bambusu je najrýchlejšie absorbovateľnou formou spomedzi tých, ktoré sa vyskytujú v prírode. Okrem kremíka sú mladé bambusové výhonky bohaté na mnohé vzácne zložky, ako sú aminokyseliny (tyrozín, arginín), minerály, sacharidy, bielkoviny, vitamíny, ramnóza, alebo flavonoidy.

Extrakt z horkého pomaranča štandardizovaný na 40% citrusových bioflavonoidov 

Citrusové bioflavonoidy – získavajú sa z úplne zrelých citrusových plodov: pomarančov, citrónov alebo grapefruitov. Chránia bunky pred škodlivým účinkom voľných radikálov, bojujú proti oxidačnému stresu, čo má blahodarný vplyv na fungovani&e celého tela, najmä imunitného systému. Tieto látky sú známe pre ich podporné vlastnosti účinkov vitamínu C. Regulujú a zlepšujú činnosť obehovej sústavy, následkom čoho je zlepšenie činnosti pľúc a kladné efekty pri fyzickej námahe. Bioflavonoidy viažu toxické prvky ako sú meď a olovo, majú tiež protivredové účinky. Prírodné bioflavonoidy majú silné antialergické, antiinfekčné a antivírusové účinky.

Extrakt z horkého pomaranča, štandardizovaný na 60% hesperidínu

Hesperidín – organická zlúčenina, ktorá sa zaraďuje medzi flavóny. Má antioxidačné, protizápalové, hypolipidemické, protirakovinové vlastnosti a znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Pôsobí synergisticky na vitamín C pri syntéze kolagénu. Bolo tiež preukázané, že môže spomaľovať úbytok kostnej hmoty a znižovať počet lipidov v krvnom sére a v pečeni.

Funkcie vitamínu C v organizme:
Vitamín C prispieva k udržaniu správneho fungovania imunitného systému počas intenzívnej telesnej námahy a po nej (priaznivý účinok sa dosiahne pri dennom príjme 200 mg naviac k odporúčanému dennému príjmu vitamínu C)
•       Vitamín C prispieva k normálnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii krvných ciev
•       Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii kostí
•       Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii chrupaviek
•       Vitamín C  prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii ďasien
•       Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii pokožky
•       Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii zubov
•       Vitamín C  prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie
•       Vitamín C prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému
•       Vitamín C prispieva k správnej funkcii psychiky
•       Vitamín C  prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému
•       Vitamín C prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom
•       Vitamín C prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy
•       Vitamín C prispieva k regenerácii redukovanej formy vitamínu E
•       Vitamín C zvyšuje vstrebávanie železa
 
 
Zloženie prípravku:
Extrakt zo šípky štandardizovaný obsah 70% vitamínu C, extrakt z rakytníka štandardizovaný obsah 40% vitamínu C, bambusový extrakt štandardizovaný obsah 70% kremíka, extrakt z aceroly (Barbadoskej čerešne) štandardizovaný obsah 25% vitamínu C, diosmín, hesperidín, hydrogenovaný repkový olej, obal kapsuly (rybia želatína).
 
Vyrobené v Poľsku.
 
ODPORÚČANÁ DENNÁ DÁVKA:
Užívajte denne 1 až 3 kapsuly výživového doplnku Nutrivi Vitamin C+. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Odporúča sa vyvážená strava a zdravý životný štýl. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.
 
Upozornenia a odporúčania:
 
Neužívajte výživový doplnok po uplynutí dátumu minimálnej trvanlivosti 
Neužívajte výživový doplnok, ak ste alergický (precitlivený) na ktorúkoľvek zložku výživového doplnku.
Skladujte pri izbovej teplote na suchom mieste, mimo dosahu malých detí, v uzatvorenom originálnom balení

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu