Hydratácia pleti, Strana 2

Prečo pleť hydratovať? Pretože prirodzený obsah vody v našej koži je potrebné zachovať. A tiež aj preto, lebo je v hre mladosť a krása vašej pleti. Dehydratovaná a suchá pokožka jednoducho starne a má väčšie sklony k tvorbe vrások. Dostatočná hydratácia je zaručeným spôsobom ako si mladosť udržať čo možno najdlhšie. Pretože pleť, ktorá je dobre zavlažená a zásobená vodou sa dokáže najlepšie brániť pôsobeniu tak počasia ako aj negatívnym vplyvom prostredia.

Ak teda túžite po peknej pokožke, je nutné starať sa a hydratovať ju. Hydratačný krém však nepostačí. Dôležitý je pravidelný prísun tekutín. Pleť, ktorá je dobre  zásobená vodou, sa dokáže naj – lepšie brániť negatívnym vplyvom prostredia. Ideálne je piť počas celého dňa po dúškoch, tak , aby sme nepociťovali smäd. Každému  vyhovuje iné množstvo. Nedá sa všeobecne povedať, že treba piť napríklad 2 litre vody denne. Každý má individuálnu konštitúciu tela a mali by sme na to brať ohľad.

Naše potreby a stravovacie návyky sa menia aj počas života. Môžete piť čistú vodu, alebo „ochutenú“ citrónovou šťavou či kvapkou esenciálneho oleja. Keď používate vodu  z vodovodu, nechajte ju 15 minút odstáť, aby z nej vyprchal chlór. Niektorí ľudia si vodu prevárajú a pijú po vychladnutí.

Skvelé sú aj bylinné čaje bez cukru, alebo čerstvé ovocné a zeleninové šťavy. Do pitného režimu nepočítame kávu ani polievky :). Hydratácia pleti zvonku je nutná pri každom type pleti, aj pri mastnom. Ak si neviete poradiť, alebo sa rozhodnúť aké  produkty máte používať, napíšte mi. Skvelým doplnkom hydratácie pleti sú okrem krémov aj hydratačné masky. Masky si môžete vyberať podľa typu pleti , alebo podľa toho, aký problém potrebujete riešiť.

Existujú napríklad : čistiace, vyživujúce či tonizujúce.

Dobrá hydratácia pleti je základom pri riešení problémov s vráskami.

Najpredávanejšie

Bio renew serum 50 ml 2
€62,25

Hydratačné sérum najmä na suchšiu a zrelšiu pleť 

3708
Hore
13 položiek celkom

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie