Akné – aké sú dôvody vzniku ?

6

Wikipédia má na to jeden presný popis: „Akné vzniká v dôsledku uzatvorenia vývodov mazových žliaz, čo následne vedie k ich zápalu. Stagnácia sekrétu mazových žliaz má za následok ich poškodenie a vznik hlbokého zápalu, ktorého výsledkom je jazvenie.”  Na základe tejto definície je zrejmé, že ide o upchaté póry na pokožke, najčastejšie na tvári. Akné sa tvorí Vzniká  hlavne u mladých ľudí v puberte, ale problémy s akné môžu mať aj ľudia v staršom veku, čo zvykne vyústiť aj do rosacey.

Na základe výskumov sa zistilo, že akné môže vzniknúť z dôvodu hormonálnych zmien  v období dospievania človeka ale  môže sa jednať aj o geneticky daný problém. Vznik akné postihuje rovnako ženy aj mužov v každom veku. U žien má na vznik akné vplyv aj tehotenstvo, , nesprávne používanie a nevhodné kozmetické  prípravky prípadne lieky. Pri starostlivosti o aknóznu pleť platia hygienické zásady: pri dotyku s pokožkou dbajte na čisté ruky, pleť čistite, ale nevysušujte, používajte mejkap neupchávajúci póry.

Pri vážnejších prejavoch akné treba navštíviť odborného lekára – dermatológa. Pri ľahších formách akné pomáha aj používanie kozmetiky.

Na trhu je veľké množstvo kozmetických produktov na problematickú pleť s akné. Aké zásady platia pri výbere? Zloženie – na prírodnej báze, bez dráždivých chemických látok. Vyberte si prípravok na šetrné ale dôkladné čistenie pleti. Veľmi obľúbený je organický Dermo wash, ktorý obsahuje biopeptidový komplex, ektoín, alantoín, arganový olej a aloe vera. Vyčistí pleť a zmierňuje podráždenie a začervenanie. Zahojenie a regeneráciu podporíme produktom SILVER FACE GEL, ktorý okrem rybieho kolagénu a biopeptidového komplexu obsahuje koloidné striebro. Vďaka zloženiu ntenzívne hydratuje, vyživuje a spevňuje pleť, má antibakteriálne a protizápalové účinky, vyhladzuje vrásky a spomaľuje tvorbu nových
rozjasňuje, redukuje pigmentové škvrny a začervenanie

Späť do obchodu