Katalóg

Enabled filters:
Dostupnosť
Pravidlo
Dermaheal

Retinol Nachádza sa tu 1 produkt.

Zobraziť 1 - 1 z 1 položky
Zobraziť 1 - 1 z 1 položky

Retinol je v dnešnej dobe veľmi často skloňovaným slovíčkom. Kozmetický priemysel by už hádam bez neho ani nefungoval. Retinol je vlastne vitamín A a je nášmu telu vlastný. Potrebujeme ho v tele na správny rast kostí a zubov, fungovanie žliaz a ďalších procesov. Okrem dôležitosti z hľadiska zdravia, má retinol význam aj v starostlivosti o pleť.Jeho účinky sú najmä protivráskové a liečebné.Krémy s jeho obsahom sa využívajú na liečenie akné, drobných raniek ale aj pigmentových škvŕn. Jeho kozmetický význam spočíva v shopnosti podporovať tvorbu prirodzeného kolagénu v pleti. Kolagén a elastín sú dve najdôležitejšie bielkoviny, ktoré sú zodpovedné za pružnosť tkanív.

Na trhu nájdete mnoho rôznych výrobkov s obsahom retinolu a niekedy je naozaj veľmi ťažké vybrať si. Je dôležité, aby sme vyhli častým chybám pri používaní retinolu. Ak očakávame zázrak za jeden deň, nedočkáme sa. Chce to trpezlivosť a pravidelne používať prípravky s retinolom. Výsledky sa môžu dostaviť až po niekoľkých týždňoch. Ak s retinolom začínate, vyberte si najskôr nižšie koncentrácie a postupne ich zvyšujte. Pozor aj na kombinácie retinolu s benzoylperoxidom, kyselinou glykolovou alebo salicylovou.

Momentálne najväčším hitom a top protivráskovým produktom je výrobok R-Retinoate®. Aktívna látka – zapuzdrená molekula Retinyl retinoate je patentovaná a spoločnosť Medik8 má celosvetovo výhradné právo k jej používaniu. Tento patentovaný retinol bol vyvíjaná 8 rokov. Štúdie preukazujú, že je niekoľkonásobne účinnejší ako klasický vitamín A. Túto patentovanú molekulu Retinyl retinoate nenájdete v žiadnom inom produkte. Pri používaní tohto produktu je vidieť efekt už po 4 týždňoch používania, efekt je veľmi rýchly. Okrem toho, že vyhladzuje vrásky, pleť rozžiari. Produkt R-Retinoate® získal ocenenie od časopisu Cosmopolitan za najlepší kozmetický výrobok roku 2016 a významné ocenenie od prezidenta Južnej Kórei za technológiu. Momentálne je Južná Kórea spolus Japonskom považovaná za „Mekku“ technológie a výskumu v kozmetickom priemysle.